Kütahya Haberler Haber Ayaz

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Vakfı Aracılığıyla Kurban Bağışı Kampanyası Topladığı 115 Milyon Lira İle Hedefine Ulaşıyor

İstanbul Vakfı Aracılığıyla Kurban Bağışı Kampanyası Topladığı 115 Milyon Lira İle Hedefine Ulaşıyor

haberci haberci -
86 0

İstanbulluları ve İhtiyaç Sahiplerini Bir Araya Getiren Kurban Bağışı Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Vakfı aracılığıyla her yıl düzenlediği kurban bağışı kampanyası kapsamında bu yıl da ihtiyaç sahipleri ile bağış yapmak isteyen İstanbulluları bir araya getirdi.

Kurban Bağışı Kampanyası Detayları

Bu yıl hisse bedeli 14 bin TL olarak belirlenen kampanya, 24 Mayıs tarihinde başlatıldı. Kampanyanın sonuna gelinirken, 8 binin üzerinde hisse bağışı ile 115 milyon lira toplandı.

Bağışlanan kurbanlar, kesim işleminden sonraki bir hafta içerisinde konserve haline getirilerek saklanacak. Bu konservelerin 18 ay kullanım süresi bulunacak ve İBB Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından dağıtımı yapılacak.

Geçmiş Yıllarda Yapılan Bağışlar

İstanbul Vakfı tarafından yürütülen Kurban Bağış kampanyası kapsamında, geçtiğimiz 4 yıl içinde et konserve, ilikli kemik suyu, işkembe ve paça çorbası olmak üzere 4 farklı ürün ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Bu dönemde toplamda 800 bin aileye ulaşıldı.

Geçmiş Yıllarda Yaşanan Engelleme

İstanbul Vakfı’nın 30 yıllık geçmişine sahip olduğu belirtilirken, 2020 yılında düzenlenen kurban bağışı kampanyasıyla yaklaşık 12 milyon liralık bağış toplanmış ve 132 bin 50 aileye konserveler halinde kurban eti dağıtılmıştı. Ancak 2021 yılında düzenlemek istedikleri kampanyaya izin alabilmek için yaptıkları başvuru, İstanbul Valiliği tarafından reddedilmişti.

Sonrasında İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün kampanyaya izin verilmesi yönünde açıklamada bulunmasıyla, İstanbul Valiliği’nin 2021 yılında da kampanyaya izin vermesi sağlanmıştı.

İlgili Yazılar