Kütahya Haberler Haber Ayaz

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şifa Hastanesi Doktoru Gazze’den Türkiye’ye Geldi

Şifa Hastanesi Doktoru Gazze’den Türkiye’ye Geldi

haberci haberci -
78 0

İsrail Zulmünü TRT Haber’de Anlattılar

Şifa Hastanesi doktoru Fadya Malhis, oğlu, gelini ve torunlarıyla birlikte Gazze’den Türkiye’ye geldi. Malhis, ailesiyle birlikte TRT Haber canlı yayınına konuk oldu ve 8 aydır devam eden İsrail zulmünü, Şifa Hastanesi’nde yaşadıklarını anlattı.

Gazze Şifa Hastanesi Doktoru TRT Haber’de

Gazze’den Türkiye’ye gelen Şifa Hastanesi doktoru Fadya Malhis ve ailesi, İsrail zulmü altındaki Gazze’de yaşadıklarını TRT Haber’de anlattı. Malhis, “7 Ekim’den sonra yapılan katliamlar, bombardıman hiçbir Vbet şey bırakmadı. Kıtlık, susuzluk, kuzeyin neredeyse yüzde 80-90’ı yok oldu. Hastaneler servisten çıkarıldı. Yok edildi. Tüm Gazze’nin hali böyledir. Neredeyse 35 bin şehidimiz oldu. 80 bin yaralı sayımız var. Neredeyse yüzde 70’i çoluk çocuk ve kadın. Tüm katliamlar sivil halka karşı bir saldırı” dedi.

Şifa Hastanesi’nde Dramatik Yaşantılar

Çok dramatik bir hayat yaşadıklarını belirten Malhis, “Gözümü kapattım açtım her şey yok oldu. Gazze’nin Vbet giriş en büyük hastanesi yok edildi, hiçbir şey bırakmadılar. Evler, arabalar gitti. Bütün Gazzeliler benim gibi. Şifa Hastanesi’nde tünel olayı yalan. Zaten saldırdılar, tünel falan bulamadılar. Bizimle çalışan doktor arkadaşlarımızın hepsi şehit oldu. Oğluma işkence edildi, damadım hala tutuklu, işkence altında. Ne halde bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kış Aylarında Yağmur Suyu İçtik”

Malhis, zorlu yaşam koşullarını şu şekilde anlattı: “Çok zordu, ilk zamanlarda hurma ve su Vbettr ile yaşadık. Kış aylarında yağmur suyunu içtik. Un yok, yemek yok. Bu bir imtihandır. Benim evim, arabam hepsi yok edildiği zaman üzüldüm ama Allah’a tevekkül ettim. Malı veren Allah’tır yine verecek olan da Allah’tır. Bütün Filistinliler aynı şekilde düşünüyor.”

İlgili Yazılar